مشاوره رایگان
خانهPhilips Respironicsسی پپ سی پپ SystemOne CPAP Pro

سی پپ SystemOne CPAP Pro

2 فوریه 2021
0 456
سی پپ SystemOne CPAP Pro

دستگاه SystemOne های جدید در دسته محصولات جدید CPAP توسط کمپانی Philips Respironics به بازار معرفی شده است. این دستگاه‌های جدید هوشمند بوده و سطح بسیار خوبی از راحتی و آسایش را برای بیمار فراهم می کند. تکنولوژی‌های جدید SystemOne از جمله SystemOne کنترل رطوبت با قابلیت Dry Box و کنترل مقاومت برای استفاده از انواع ماسک،به تمام کاربران کمک می‌کنند تا درمان مفید و موثری داشته باشند. دستگاه CPAP Pro با امکاناتی از قبیل کیف حمل، کارت حافظه و دفترچه راهنما در بازار عرضه می‌شوند.

عنوان جزییات
اسم کالا  SystemOne CPAP Pro
برند Philips Respironics / فیلیپس رسپیرونیکس
ابعاد دستگاه  16.51 ( طول ) * 27.3 ( عرض ) * 10.16 ( ارتفاع ) سانتی متر
وزن  1.04کیلوگرم
میزان صدای دستگاه  29 دسی بل
سکوت  بله
سایز مسافرتی  بله
مرطوب‌کننده گرمایی  SystemOne/ Dry Box
مرطوب‌کننده داخلی  خیر
نوع مرطوب‌کننده گرمایی دستگاه یکپارچه
ظرفیت آب مرطوب‌کننده  325 میلی لیتر
تنظیم خودکار فشار  خیر
محدوده فشار  4-20cm H20
محدوده فشار EPAP  NA
تنفس آسان  C-FLex Plus
Ramp   بله
مد سی پپ  بله
جبران نشتی  بله
عملکرد مستقیم باتری  بله
محدوده ولتاژ  100-240V AC
تنظیم خودکار ارتفاع  اتوماتیک

کنترل رطوبت سی‌پپ در SystemOne ( به صورت اختیاری)

طراحی قسمت مرطوب‌کننده و مخزن آب در دستگاه Cpap، باعث شده است تا از ایجاد خسارت از طریق ورود آب به دستگاه جلوگیری به عمل آید. سیستم کنترل رطوبت در دستگاه سی‌پپ SystemOne، دمای محیط و جریان هوایی که به بیمار می‌رسد را آنالیز می‌کند تا رطوبت نسبی که به بیمار از طریق ماسک می‌رسد، کنترل شده و مناسب برای درمان بیمار باشد. از بین 5 سطح رطوبتی می توان به اختیار یک مورد را انتخاب نمود.

SystemOne اولین مرطوب‌کننده‌ای است که میزان رطوبت اتاق را اندازه‌گیری می‌کند. حسگرهایی که در قسمت‌های داخلی و خارجی این دستگاه وجود دارند، از نزدیک تغییرات رطوبت را کنترل می‌کنند و از به وجود آمدن میعانات داخل لوله جلوگیری به عمل می‌آورند.

تکنولوژی Dry Box، یکی دیگر از امکانات این دستگاه می‌باشد که از ایجاد خسارت ورود آب به دستگاه سی‌پپ جلوگیری می‌کند. چندین طرح و امکانات منحصر بفرد، برای جلوگیری از خروج آب از محفظه مورد نظر، در مرطوب‌کننده دستگاه گنجانده شده است. برای شروع ، درگاهی که برای خروج هوا در این دستگاه تعبیه شده است، از کنار مرطوب‌کننده دستگاه، به سمت بالا منتقل شده است. این باعث می‌شود تا جابجایی و انتقال آب در اطراف سوراخ دستگاه به حداقل برسد. محفظه آب در این دستگاه با شیر یک طرفه، بین مرطوب‌کننده و دستگاه مجهز شده است. هر قطره آبی که بتواند از محفظه دستگاه فرار کند، در Dry Box گیر می‌افتد. این قسمت به عنوان مخزن هر قطره آبی که از دریچه به دستگاه وارد می‌شود، عمل می‌کند.

تکنولوژی‌های SystemOne و Dry BoX، این امکان را برای دستگاه سی‌پپ فراهم می‌کند تا از ورود هرگونه آب در آن جلوگیری به عمل آید. این مرطوب‌کننده، حتی با محفظه‌ای که تا خط نشانگر آن کامل پر شده باشد، می‌توان آن را کج نمود، تکان داد، و یا حتی برعکس کرد، بدون آن که قطره آبی از آن وارد دستگاه شود.

کنترل مقاومت در SystemOne

دستگاه‌های سی‌پپ فیلیپس که در تنفس درمانی نقش مهمی دارند، تلاش می‌کنند تا فارغ از این که چه نوع ماسکی استفاده می‌شود، به فشار مناسب و مطلوب دست پیدا کنند. در این زمینه کنترل مقاومت می‌تواند یک راه حل باشد. یک سیستم شماره‌گذاری در مورد مقاومت در این دستگاه‌ها تعبیه شده است. بر اساس ماسکی که استفاده می‌شود، می توان از اعداد بیشتر و یا کمتر استفاده نمود تا جبران نشتی ماسک را انجام دهد. نتیجه این که یک فشار سازگار و مناسب برای فرد ایجاد شده، صرف نظر از این که چه نوع ماسکی استفاده شده است. تکنولوژی Flex در این دستگاه به کار رفته است که به این امر کمک می‌کند.

تکنولوژی Flex

تکنولوژی Flex، به منظور بهبود درمان سی‌پپ سنتی در این دستگاه ها طراحی شده است. این تکنولوژی، به حفظ درمان موثر در فشارهای حداقلی کمک شایانی می‌کند. کاربرانی که به تازگی از این دستگاه استفاده می‌کنند، مشاهده می‌کنند که این تکنولوژی در دستگاه سی‌پپ، باعث می‌شود که جریان هوا، با کاهش فشار مناسبی که در هر تنفس در آن صورت می‌گیرد، سازگاری بیمار برای درمان با سی پپ را افزایش داده و درمان را راحت‌تر می‌کند.

تکنولوژی C-Flex، با کاهش فشار هنگام بازدم، راهی راحت برای خواب درمانی مهیا می‌نماید. فشار هوا با تجزیه و تحلیلی که توسط این تکنولوژی انجام می‌گیرد، در هر نفس تا 3 واحد بر اساس جریان هوای بازدمی کاهش پیدا کرده و با بیمار سازگار می‌شود.

C-Flex Plus  امکان و پیشرفت جدیدی است که به دستگاه‌های CPAP Pro و Auto CPAP ساخت کمپانی فیلیپس اضافه شده است.این تکنولوژی، مشابه C-FleX، باعث کاهش فشار در هنگام بازدم، براساس جریان هوای بازدمی بیمار می‌شود. این تکنولوژی، در حالت CPAP ثابت، انتقال فشار را به حداقل رسانده و راحتی بیمار را تا حد زیادی فراهم می‌نماید. بعلاوه C-Flex plus، چرخه تنفس در بیمار، بین دم تا بازدم را نرم کرده و از آزار تنفسی بیمار جلوگیری به عمل خواهد آورد.

مدیریت اطلاعات و گزارش دهی در دستگاه سی پپ

حافظه داخلی به این نسل جدید از دستگاه سی‌پپ اضافه شده و همچنین اطلاعات را روی کارت حافظه SD ذخیره می‌کند و می‌توان این کارت حافظه را به وسیله هر نوع دستگاهی که بتواند این کارت‌ها را بخواند، بازیابی کرده و اطلاعات آن را بررسی نمود. می‌توان برای نظارت بر اثربخشی و مفید بودن روند درمان، از نرم افزار EncoreViewer  استفاده کرد. این نرم افزار، کاربران را قادر می‌سازند تا به صورت هفتگی، میزان رویدادهای تنفسی را مشاهده کنند. در این دستگاه، داده‌هایی که روی کارت حافظه ذخیره شده‌اند، وضعیت بیمار را با رنگ‌های خاصی در گزارشات نشان می‌دهد.

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *