مشاوره رایگان
خانهوبلاگ فواید دستگاه کمک تنفسی سی پپ که شما را به استفاده از آن ترغیب می کند

فواید دستگاه کمک تنفسی سی پپ که شما را به استفاده از آن ترغیب می کند

26 ژوئن 2021
0 441
فواید دستگاه کمک تنفسی سی پپ که شما را به استفاده از آن ترغیب می کند

دستگاه کمک تنفسی سی پپ فشار هوای خفیف را وارد راه های تنفسی فوقانی می کند تا آن ها را باز نگه دارد. استفاده از این دستگاه که CPAP هم نامیده می شود به بیماران ریوی کمک می کند که بهتر نفس بکشند.برای آشنایی بیشتر با فواید دستگاه سی پپ تا آخر با ما همراه باشید.

معمولا استفاده از دستگاه سی پپ به افراد مبتلا به آپنه خواب و افرادی که هنگام خواب خروپف می کنند، توصیه می شود. اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که فقط 60 درصد بیماران هر شب از این دستگاه استفاده می کنند. ممکن است سازگاری با دستگاه کمک تنفسی سی پپ چالش برانگیز باشد، اما باید بدانید که آپنه خواب یک وضعیت خطرناک است که باید درمان شود.

اگرچه بیماران با دستگاه سی پپ و کارکردهای آن آشنا هستند، اما ممکن است از بعضی فواید آن مطلع نباشند. این دستگاه مزایای زیادی برای بیماران دارد و به همین دلیل پزشک استفاده از آن را تجویز می کند. اما مدت زمان استفاده از دستگاه در حدود 50 درصد بیماران به اندازه ای نمی رسد که فواید آن آشکار شود.

مزایای دستگاه کمک تنفسی سی پپ برای سلامتی چیست؟

آپنه انسدادی خواب (OSA)، حالتی است که در آن تنفس به طور ناخواسته برای مدت کوتاهی در طول خواب متوقف می شود. معمولا همیشه جریان هوا به آرامی از دهان و بینی به ریه ها می رسد.

در مبتلایان به OSA، به دلیل باریک بودن راه های هوایی در ناحیه گلو جریان عادی هوا در طول شب به طور مکرر متوقف می شود. خروپف یکی از علائم ابتلا به آپنه خواب است. در حقیقت، فشرده شدن جریان هوا در این راه های هوایی باریک باعث خروپف می شود.

درمان آپنه خواب با دستگاه کمک تنفسی سی پپ

درمان آپنه خواب با دستگاه کمک تنفسی سی پپ

برای درمان آپنه خواب راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از دستگاه سی پپ فیلیپس است. دستگاه سی پپ نه تنها آپنه را درمان می کند، بلکه فواید دیگری هم برای سلامتی دارد که عبارتند از:

  • حفظ سلامت قلب و عروق: استفاده از این دستگاه فواید زیادی را نصیب قلب و عروق خونی می کند. اختلالات خواب غالبا با فشارخون بالا، بیماری قلبی و سکته مغزی در ارتباط هستند. برای حفظ سلامت قلب اقدامات زیادی می توان انجام داد که برای مبتلایان به آپنه استفاده از CPAP در صدر لیست قرار می گیرد. این دستگاه حتی می تواند نیاز بیمار به داروهای کاهنده فشارخون را کم کند.
  • کنترل بهتر دیابت: استفاده از دستگاه کمک تنفسی سی پپ باعث کاهش مقاومت به انسولین و ثابت نگه داشتن قند خون می شود. در نتیجه به کنترل دیابت کمک می کند.
  • پیشگیری از کاهش شنوایی: طبق تحقیقات، بین آپنه خواب و کاهش شنوایی ارتباط وجود دارد. نتایج یک پژوهش حاکی از این است که احتمال کاهش شنوایی در افراد مبتلا به آپنه خواب در مقایسه با سایرین 90 درصد بیشتر است. این پژوهش نشان می دهد که استفاده مداوم از CPAP خر و پف را کم می کند یا حتی از آن جلوگیری می کند. در نتیجه، مانع ابتلا به اختلالات شنوایی می شود.
دستگاه CPAP

دستگاه CPAP

بیشتر بخوانید: به کمک سی پپ با خر و پف و آپنه خواب برای همیشه خداحافظی کنیم

آیا CPAP به خواب بهتر کمک می کند؟

تاثیری که خواب در حفظ سلامتی دارد، غیر قابل انکار است. خواب کافی به حفظ سلامت سیستم ایمنی کمک کرده و احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد. افرادی که به اندازه کافی می خوابند کمتر احتمال دارد که به استرس، دیابت و بیماری قلبی مبتلا شوند. این افراد دچار نوسانات خلقی نمی شوند و در تعاملات اجتماعی خود موفق تر هستند. علاوه بر این، در مدرسه، دانشگاه یا محل کار عملکرد بهتری از خود نشان می دهند.

اگرچه ممکن است تاثیر دستگاه را بلافاصله احساس نکنید، اما حقیقت این است که دستگاه کمک تنفسی سی پپ به شما کمک می کند خواب بهتری داشته باشید. وقتی آپنه خواب در طول شب رخ ندهد، می توانید از یک خواب کامل و با کیفیت برخوردار شوید.

برای بهره مندی از فواید دستگاه سی پپ به نکات زیر توجه کنید:

  • بعضی افراد وقتی به جای CPAP از APAP استفاده می کنند، از فواید بیشتری بهره مند می شوند. آیا در طول شب در پوزیشن ها و وضعیت های مختلف می خوابید، در فشارهای بالا برای خوابیدن دچار مشکل می شوید یا نفخ دارید؟ دستگاه APAP با توجه به الگوی نفس کشیدن شما میزان فشار را تنظیم می کند تا بتوانید خواب راحتی داشته باشید.
  • تحقیقات جدید حاکی از این است که استفاده مداوم از دستگاه سی پپ قرمزی و پف صورت را کم می کند. این موضوع باعث می شود هوشیارتر و جوان تر به نظر برسید.
  • اگر آپنه خواب درمان نشود، همان علائم کمبود خواب که شما تجربه می کنید همسرتان را هم آزار خواهد داد. دستگاه سی پپ، یکی از بهترین راهکارهایی است که به شما و همسرتان کمک می کند خواب شبانه آرامی داشته باشید.
بهبود کیفیت خواب به کمک دستگاه کمک تنفسی سی پپ

بهبود کیفیت خواب به کمک دستگاه کمک تنفسی سی پپ

آیا دستگاه کمک تنفسی سی پپ انرژی شما را افزایش می دهد؟

اگر شب ها خوب بخوابید، برای شروع یک روز جدید انرژی کافی خواهید داشت. اما آیا می دانید که دستگاه سی پپ می تواند در این زمینه موثر باشد و حتی باعث افزایش صمیمیت شما با همسرتان شود؟

اگر خر و پف شبانه مانع خوابیدن شما می شود و در طول روز برای بیدار ماندن به قهوه پناه می برید، باید بدانید که استفاده از CPAP انرژی شما را بهبود می دهد. چون کمک می کند راحت تر خوابیده و استراحت کنید.

روابط صمیمانه در ایجاد یک سبک زندگی سالم نقش مهمی دارد. اما متاسفانه بعضی بیماران مبتلا به آپنه خواب دچار کاهش میل جنسی می شوند. مطالعات نشان داده اند که استفاده از دستگاه کمک تنفسی سی پپ عملکرد و رضایت جنسی را بهبود می بخشد.

سایر مزایای استفاده از دستگاه کمک تنفسی سی پپ

از سایر مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حمل آسان: هنگامی که مسافرت می روید، باید دستگاه را با خود ببرید. خوشبختانه در زمینه ساخت دستگاه های مناسب سفر پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است. شما می توانید این دستگاه ها را که سبک و قابل حمل هستند به راحتی داخل چمدان قرار دهید.
  • صرفه جویی در هزینه ها: آپنه خواب احتمال ابتلا به فشارخون بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، کاهش حافظه، افسردگی و سایر بیماری ها را افزایش می دهد. پیشگیری از بروز این بیماری ها میزان مراجعه به پزشک یا بیمارستان و نیاز به خرید دارو را کاهش می دهد. در نتیجه، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود.

 توصیه های مهم برای استفاده از CPAP

آپنه خواب به قلب و عروق آسیب می زند و کنترل قند خون را مختل می کند. به همین دلیل، درمان آن از اهمیت زیادی برخوردار است. هدف از درمان آپنه خواب جلوگیری از انسداد راه های هوایی در هنگام خواب است.

یکی از موثرترین راهکارهایی که برای درمان آپنه خواب وجود دارد، استفاده از دستگاه Cpap فیلیپس است. این دستگاه با انتقال جریان مثبت هوا راه هایی هوایی را در طول شب باز نگه می دارد.

شما باید در مورد تاثیرات متقابل بین دستگاه سی پپ با سایر بیماری های خود با پزشک مشورت کنید. تحت هیچ شرایطی نباید بدون اطلاع پزشک هیچ دارو یا درمانی را قطع کنید. اگرچه درمان آپنه خواب فواید زیادی دارد، اما فقط پزشک درباره نحوه تاثیر این فواید روی شما آگاه است.

بعضی از بیماران که به تازگی استفاده از دستگاه را شروع کرده اند، بدتر شدن وضعیت خود را گزارش می کنند. در بیشتر موارد، داشتن ماسک اشتباه، تنظیم نامناسب فشار و عادت نکردن به درمان در بروز این مشکل نقش دارد.

دستگاه کمک تنفسی سی پپ و صرفه جویی در هزینه ها

دستگاه کمک تنفسی سی پپ و صرفه جویی در هزینه ها

بیشتر بخوانید: 4 راه حل ویژه برای زمانی که با CPAP نیز خروپف می‌کنید

نحوه خرید دستگاه کمک تنفسی سی پپ

درمان آپنه خواب به کمک دستگاه سی پپ کیفیت خواب را ارتقا داده و از بروز بیماری های مختلف جلوگیری می کند. چنانچه قصد خرید دستگاه های کمک تنفسی را دارید، می توانید به شرکت فناوری تنفسی کارو که در زمینه فروش دستگاه های CPAP فعالیت دارد، مراجعه کنید. محصولات کمک تنفسی ارائه شده توسط این شرکت اورجینال بوده و بدون واسطه و با بهترین قیمت در اختیار بیماران قرار می گیرد. مناسب بودن قیمت دستگاه سی پپ آمریکایی و امکان مشاوره با کارشناسان مجرب از مزیت های شرکت کارو محسوب می شود. کارشناسان این شرکت آمادگی دارند تا درباره دستگاه سی پپ اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار داده و شما را در مورد انتخاب دستگاه مناسب و نحوه استفاده از آن راهنمایی کنند.

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *