مشاوره رایگان
خانهPhilips Respironicsبای پپ اتو بای پپ DreamStation Auto BiPAP

اتو بای پپ DreamStation Auto BiPAP

2 فوریه 2021
0 454
اتو بای پپ DreamStation Auto BiPAP

دستگاه خودکار DreamStation BiPAP دارای امکاناتی همچون نمایشگر رنگی، پردازنده پیشرفته اطلاعات و رطوبت ساز گرم (که اختیاری است) برای ارائه یک سیستم کارآمد و آسان به کاربر می باشد. این دستگاه، درواقع یک ماشین تنظیم دو سطح است که به طور خودکار در طول شب تنظیم می شود تا دو فشار مشخص برای دم و بازدم را فراهم کند.

عنوان جزییات
اسم کالا DreamStation Auto BiPAP
برند  Philips Respironics / فیلیپس رسپیرونیکس
ابعاد  ۱۹ ( طول ) * ۱۵ ( عرض ) * ۸ ( ارتفاع ) سانتی متر
وزن 1.3 کیلوگرم
رنگ  سفید رنگ براق
نمایشگر رنگی  دارد
پردازنده پیشرفته اطلاعات  دارد
رطوبت ساز گرم  دارد
سنسور نور  دارد
فیلتر  دارد. فیلترهای سینی مانند که برای تمیز کردن به راحتی قابل تعویض می باشد
فیلتر آبی تیره  دارد- قابل استفاده مجدد
فیلتر آبی روشن  نصب نشده – یکبار مصرف
تنظیمات رطوبت ساز  از 0 تا 5
شلنگ  دارد
smart ramp  دارد
دکمه روشن خاموش خودکار  دارد
بلوتوث دارد
چک گر ماسک  دارد

ویژگی ها

 • تنظیم خودکار درمان
 • طراحی زیبا و نمایشگر رنگی
 • ایجاد رطوبت گرم
 • کاهش فشار Bi-Flex
 • ویژگی های پیشرفته و ردیابی داده ها

تنظیم خودکار درمان

DreamStation BiPAP دستگاهی با دو سطح فشار است که فشاری بالاتر برای دم و فشار کمتری را برای بازدم فراهم می کند. در طول درمان، دستگاه هر نفس کاربر را کنترل می کند و تا زمان تشخیص رویدادی در فشار پایین تر باقی می ماند. زمانی که به هر دلیلی مشخص شد که فرد به فشار بیشتری احتیاج دارد، دستگاه به طور خودکار به فشار مورد نیاز افزایش می یابد و با پایان یافتن رویداد، مجددا به فشار پایین تر برمی گردد.

طراحی زیبا و نمایشگر رنگی

DreamStation BiPAP دستگاهی سفید رنگ براق و با ابعاد 19 سانتی متر طول، 15 سانتی متر عرض و ارتفاع 8 سانتی متر می باشد. وزن این دستگاه 3/1 کیلوگرم است. دستگاه دارای یک صفحه نمایش رنگی رو به جلو با یک صفحه هدایت بزرگ است که برای تغییرات منوها و تنظیمات، چرخانده و فشار داده می شود. دستگاه دارای یک سنسور نور محیطی است که به طور خودکار روشنایی صفحه را با توجه به سطح نور محیط تنظیم می کند. این دستگاه دارای فیلترهایی سینی مانند است که برای تمیز کردن به راحتی قابل تعویض می باشد. فیلترهای به رنگ آبی تیره قابل شستشو و قابل استفاده مجدد هستند اما فیلترهای آبی روشن یکبار مصرف می باشند.

این دستگاه طراحی کاربرپسندی داشته و استفاده از آن آسان و متناسب با درک عموم کاربران می باشد. همچنین چون بیمار به راحتی نفس می کشد، تحمل آن برای بیمار راحت تر است.

رطوبت ساز گرمایشی ( اختیاری است)

رطوبت ساز یک سیستم رطوبت ساز یکپارچه است که به پشت دستگاه متصل می شود. محفظه آب ایمن بوده و با جایگذاری در داخل و بستن درپوش که سبب محکم شدن محفظه در جای خود می شود، به راحتی در رطوبت ساز قرار گرفته و یا از آن خارج می شود. رطوبت ساز را می توان در یک تنظیم گرمایی ثابت از صفر (خاموش) تا 5 (بالاترین گرما) تنظیم کرد و یا می توان آن را در حالت تطابقی تنظیم نمود که رطوبت محیط و در صورت لزوم گرما را تنظیم کند و به کاهش بخارگرفتن کمک نماید.

علاوه بر این، لوله گرمادهنده اضافی جهت خرید موجود است که به رطوبت ساز متصل می گردد. این لوله می تواند روی تنظیم ثابت صفر (بدون گرما) یا 5 (بالاترین گرما) تنظیم شود و یا می تواند در حالت تطبیقی ​​برای تنظیم خودکار گرما مورد استفاده قرار گیرد. لوله گرم یک شیلنگ 15 میلی متری باریک است و دستگاه هنگام اتصال به آن به طور خودکار با شرایط آن تنظیم می شود. همچنین در صورت عدم استفاده از دستگاه رطوبت ساز می توان لوله را مستقیماً به دستگاه متصل کرد اما در این حالت گرم نمی شود.

کاهش فشار  Bi-Flex

دستگاه خودکار DreamStation BiPAP جهت افزایش راحتی حین درمان و تقلید از الگوی تنفس طبیعی، دارای کاهش فشار Bi-Flex است. Bi-Flex انتقال بین دم و بازدم را نرم کرده و به طور خودکار، متناسب با فشار تنظیم شده دستگاه تطابق می یابد؛ زیرا فشار در طول درمان تغییر می کند.

ویژگی های پیشرفته و ردیابی داده ها

دستگاه خودکارDreamStation BiPAP دارای ویژگی های پیشرفته بسیاری است که به کاربر کمک می کند تا میزان اثربخشی درمان را ارزیابی و کنترل کند. برخی از ویژگی های این دستگاه عبارتند از:

Ramp هوشمند (SmartRamp): برخلاف Ramp قدیمی که هنوز در اکثر محصولات کمپانی های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد، و فشار را به طور مداوم و در مدت زمان معینی افزایش می دهد، وضعیت کاربر را ارزیابی کرده و فشار را فقط در صورت بروز وقفه تنفسی افزایش می دهد. در زمانی که SmartRamp فعال می باشد، اگر رویدادی ایجاب کند ،که به کمترین فشار ممکن از محدوده درمانی BiPAP نیاز است، RAMP پایان خواهد یافت. Ramp قدیمی نیز در صورت تمایل در دسترس است.
نکته حائز اهمیت این است که باید دامنه درمانی BiPAP بیشتر از 4 سانتی متر H2O باشد که بتوان از SmartRamp استفاده کرد.

نمایشگر اطلاعات پیشرفته: دستگاه داده های پیشرفته ای از قبیل AHI ، تنفس دوره ای، میزان نشت و ساعات درمان را روی صفحه نشان می دهد.

چک گر ماسک: این ویژگی جریان هوای ماسک را فراهم می کند و در صورت شناسایی نشتی در ماسک، به کاربر اطلاع می دهد. با تنظیم ماسک روی صورت، صفحه نمایش دستگاه آپدیت می شود تا قرارگرفتن صحیح یا غلط ماسک را نشان دهد.

روشن/ خاموش خودکار: دستگاه DreamStation BiPAP می تواند تشخیص دهد که آیا کاربر ماسک خود را روشن یا خاموش کرده است تا مطابق با شرایط، درمان را ادامه داده و یا متوقف نماید.

اتصال بلوتوث: بلوتوث برای اتصال به برنامه DreamMapper جهت پیگیری درمان است. برنامه DreamMapper در سیستم عامل های iOS و Android در دسترس است و می توانید آن را از iTunes App Store یا Google Play Store دانلود کنید. DreamMapper با iOS 6 و Android 2.2 به بعد سازگار است.

هشدارها و یادآوری های منظم: هر 30 روز دستگاه یک یادآوری برای تغییر فیلترها را به کاربر نشان می دهد.

این محصول همچنین شامل موارد زیر می باشد:

 • منبع تغذیه
 • سیم برق
 • کیف دستی
 • شلنگ
 • کارت حافظه
 • ذفترچه راهنما
 • فیلتر آبی تیره قابل استفاده مجدد – نصب شده
 • فیلتر آبی روشن یکبار مصرف – نصب نشده

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *