مشاوره رایگان
خانهPhilips Respironicsبای پپ بای پپ System One BiPAP ST

بای پپ System One BiPAP ST

28 نوامبر 2021
0 1351
بای پپ System One BiPAP ST

روش درمانی System One BiPAP ST ، دارای مزایا و ویژگی‌هایی است که در قالب SystemOne روی این دستگاه طراحی و اجرا شده است و دارای یک سیستم درمانی دو سطح فشار بصورت غیر تهاجمی، کوچک‌تر و سبک‌تر می‌باشد که قابلیت تولید رطوبت در این نوع دستگاه یا سیستم درمانی تقویت شده و باعث راحتی بیشتر بیمار می‌شود.

این مدل مشابه با مدلDreamstation Bipap S/T می‌باشد. مدهای تنفسی -بازه تعریف فشاری-انعطاف تنظیم فشار از ویژگی‌های بارز این دستگاه می‌باشد.

عنوان جزییات
اسم کالا  System One BiPAP ST
برند  Philips Respironics/فیلیپس رسپیرونیکس
ابعاد
 17.78(طول) * 13.97(عرض) * 10.16 (ارتفاع) بدون   رطوبت‌ساز

17.78(طول) * 27.3(عرض) * 10.16 (ارتفاع) با   رطوبت‌ساز

وزن  1.36 کیلوگرم بدون رطوبت‌ساز

2.17 کیلوگرم با رطوبت‌ساز

محتویات

دستگاه System One BiPAP ST

کارت حافظه ، کیف حمل ، فیلتر (2 عدد فوم)، لوله خرطومی 180 سانت، دفترچه راهنما، آداپتورAC و 2 سال ضمانت

مدهای کارکردی  CPAP, BiLevel S, BiLevel ST
میزان صدای دستگاه  26.6 دسی بل
تکنولوژی‌های آسایش  (Bi-Flex) موجود در مد S
زمان دم  0.5 تا 3.0 ثانیه
نرخ تنفس  0 تا 30 BPM
هشدارهای موجود برای بیمار  قطع ارتباط با بیمار، آپنه، تهویه کم هوا (MV)
زمان Ramp  0 تا 45 دقیقه (5 دقیقه افزایش)
تنظیم ارتفاع  اتوماتیک
جبران نشتی  اتوماتیک
مرطوب‌کننده گرمایی  مرطوب کننده اختیاری
روشن / خاموش خودکار  بله
نمایش داده روی دستگاه  انطباق بررسی داده‌ها، میانگین 7 و 30 روزه
نمایش ذخیره اطلاعات  در کارت حافظه به مدت یک سال با تمام جزییات روزانه

روی نمایشگر تا 6 ماه

داده موجود شامل فشار، نشتی، حجم جاری ریوی، تهویه در دقیقه (MV) و نرخ تنفس می‌باشد.

هر آن چیزی که شما از این دستگاه انتظار دارید، حتی بیشتر از آن

دستگاه System One BiPAP ST، شامل همه آن مواردی می‌باشد که شما از یک دستگاه دارای سیستم خواب درمانی انتظار دارید. این نوع دستگاه، گستره وسیعی از فشار برای بیمار، ramp قابل تنظیم توسط بیمار، قابلیت تنظیم ارتفاع بصورت خودکار را دارا می‌باشد. همچنین دارای کارت حافظه برای ذخیره سازی اطلاعات در خود بوده و همچنین از جدیدترین تکنولوژی‌های جهانی، از قبیل فناوری BiFlex در این دستگاه استفاده شده است. بعلاوه درمان bi-level با این دستگاه، با یک فشار بالاتر در دم و یک فشار کمتر در بازدم، تجربه یک خواب آرام و لذت‌بخش‌تر را نسبت به دستگاه CPP برای بیماران فراهم می‌کند. همچنین دستگاه BiPAP ST، دارای یک سطح امنیتی اضافه بر موارد قبلی می‌باشد که اگر بیمار، در مدت زمان خاصی تنفس خودبخودی انجام ندهد، دستگاه تشخیص داده و شروع به ایجاد تنفس برای بیمار می‌کند.

System One BiPAP ST

حساسیت Digital Auto-Trak

فناوری Digital Auto-Trak در دستگاه BiPAP ST، شروع دم و بازدم را تشخیص می‌دهد و همچنین، توانایی تشخیص و جبران هر گونه نشتی، چه به صورت عمدی و چه به صورت غیر عمدی را دارا می‌باشد.

مقایسه مدهای BiPAP S  و BiPAP ST

دستگاه BiPAP ST به گونه‌ای طراحی شده است که دو نوع از درمان bi-level را فراهم آورد. در مد Spont، دستگاه BiPAP ST با تکنولوژی Bi-Flex هر تنفس را بررسی نموده و در انتقال دم به بازدم و برعکس، کاهش فشاری معادل 3 واحد را فراهم می‌کند، تا از راحتی و طبیعی بودن تنفس اطمینان حاصل شود.

در مد ST، کماکان دستگاه در حالت دم فشار را افزایش داده و در حالت بازدم فشار را کاهش می‌دهد، اما علاوه بر آن تنظیمات نرخ تنفس این امکان را فراهم می‌نماید تا دستگاه تنفس را آغاز نموده و بیمار را از بازدم به دم تغییر دهد. این شرایط در زمانی رخ خواهد داد که در بازه مشخصی از زمان، تنفس خودبخودی بیمار توسط دستگاه تشخیص داده نشود.

کنترل رطوبت در System One BiPAP ST و تکنولوژی Dry Box

بسیاری از کاربرانی که از دستگاه BiPAP استفاده می‌کنند، دریافته‌اند که افزودن رطوبت گرم به دستگاه خواب درمانی آنها، راحتی و آرامش را در خواب بهبود بخشیده و تجربه خوابی آرام و لذت‌بخش را برای آنها فراهم می‌نماید. سیستم مرطوب‌کننده گرمایی در این نوع دستگاه، یک رطوبت مطلوب را فراهم می‌کند که برای راحتی و آسایش بیمار بسیار مهم می‌باشد. بعلاوه این نوع دستگاه، از ایجاد قطرات آب به دلیل وجود رطوبت ممانعت به عمل می‌آورد. این دستگاه با تجزیه و تحلیل و درجه حرارت و میزان رطوبت محیط، ایجاد تغییر در شرایط محیطی، رطوبت نسبی ایجاد شده و درمانی که توسط این موارد ایجاد می‌شود، نهایت راحتی و آسایش را در طول شب برای بیمار ایجاد می‌کند. انقلابی که تحت عنوان فناوری Dry Box ایجاد شد، طی آن مخزن آب دستگاه از فضای داخلی و دیگر فضاهای این دستگاه جدا می‌شود تا از آسیب به این منبع جلوگیری به عمل آید.

کنترل مقاومت System One

کنترل مقاومت System One ، با امکان کارکرد بهینه و درست دستگاه و ماسک، راحتی و آسایش کاملی را برای بیمار فراهم می‌کند. از طریق تنظیمات ساده‌ای که در این نوع دستگاه وجود دارد، ویژگی مقاومت‌های متغیر در خصوص ماسک‌های مختلف می‌توانند به صورت اتوماتیک تنظیم شوند. نتیجه استفاده از این تنظیمات، ایجاد هماهنگی فشار توسط دستگاه و اطمینان از این که بیمار می‌تواند از همه مزایای این نوع دستگاه استفاده کند، صرف نظر از این که چه نوع ماسکی در این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تشخیص، گزارش و پاسخگویی پیشرفته در System One BiPAP ST

این دستگاه، بسیاری از اتفاقات آپنه‌های تنفسی از قبیل AHI، نشتی، CA، و MV را شناسایی و ردیابی می‌کند و در صدد جبران و درمان این نقص‌ها برمی‌آید.

 

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *