مشاوره رایگان
خانهPhilips Respironicsبای پپ بای پپ SystemOne BiPAP AVAPS

بای پپ SystemOne BiPAP AVAPS

26 می 2021
0 441
بای پپ SystemOne BiPAP AVAPS

در زمان مراقبت از بیمار وقتی سطح درمان به سطوح بالاتر می‌رسد و نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تر وجود داشته باشد، این امر نشان از پیشرفت روند درمان دارد. از طرفی تغییر در نیازهای بیمار و امکان تنظیم اتوماتیک دستگاه از دیگر تحولات در نسل جدید دستگاه‌های مراقبتی و درمانی تنفس مصنوعی است. فیلیپس دستگاه بای پپ AVAPS و بای پپ در مدل‌های S و T را عرضه نموده است. این دستگاه‌ها سیستم‌های تنفس مصنوعی غیر تهاجمی هستند که امکان مراقبت بهتر و موثرتر از بیماران تنفسی را فراهم می‌نماید. بیماران در گروه‌های مختلف سنی از کودکان هفت ساله تا افرادی با بیش از ۴۰ پوند وزن می‌توانند از این دستگاه بهره‌مند شوند. چه چیزی بهتر از این است که یک درمان موثر توسط دستگاه‌های غیرتهاجمی و پیشرفته در منزل در دسترس شما قرار داشته باشد. در ادامه به معرفی مشخصات خواهیم پرداخت.

عنوان جزییات
اسم کالا  SystemOne BiPAP AVAPS
برند  Philips Respironics/فیلیپس رسپیرونیکس
ابعاد  18(طول) * 14(عرض) * 10(ارتفاع) سانتی متر
وزن 1.36 کیلوگرم
ست ها  CPAP, S, ST, PC, T
Bi-Flex  قابل استفاده در ست S
Timed inspiration 0 تا 45 دقیقه (5 دقیقه افزایش)
IPAP  4-25cm H2O
EPAP  4-25cm H2O
CPAP  4-20cm H2O
Ramp  0 تا 45 دقیقه
تعداد تنفس  0 تا 30 BPM
میزان صدا  کمتر از 30 دسی بل در فشار 10cm H2O
دما  5 تا 35 درجه سانتی گراد
رطوبت نسبی   15 تا 95 درصد

معرفی مشخصات دستگاه بای پپ فیلیپس AVAPS

یکی از سیستم های تنفس مصنوعی که توسط کمپانی فیلیپس طراحی و عرضه شده است مدل AVAPS است. دستگاه بای پپ فیلیپس مدل AVAPS به طور اتوماتیک مطابق با پیشرفت بیماری و نیازهای بیمار تنظیم می‌شود. دستگاه آسایش و راحتی بیمار را با حفظ کارایی دستگاه به همراه دارد. از جمله خصوصیات دستگاه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • دستگاه موجب بهبود تنفس بیمار می‌شود.
  • فرآیند تیتراسیون را بهبود می‌بخشد.
  • مجهز به سیستم پیشرفته تشخیص نشتی

همچنین دستگاه دارای سنسورهای پیشرفته تایید شده ای است که دارای قابلیت‌های متعددی است. برخی از این قابلیت‌ها شامل:

  • امکان بهینه‌سازی دستگاه تنفس مصنوعی برای بیمار
  • دارای تکنولوژی تشخیص نشتی
  • تنظیم خودکار آستانه چرخش و تغییر دستگاه
  • دسترسی آسان به داده‌ها
  • قابلیت بررسی و کنترل اطلاعات و ارزیابی عملکرد تنفس مصنوعی است.

دستگاه بای پپ فیلیپس مدل AVAPS علاوه بر موارد فوق امکان شناسایی روند بیماری، نصب نرم افزار مدیریت اطلاعات تنفس مصنوعی و پیگیری داده‌های موجود را فراهم می‌سازد. دستگاه دارای کارت حافظه است و تمام اطلاعات مرتبط با بیمار را ثبت می‌نماید. در زمان لازم می‌توان از طریق کارت حافظه به این اطلاعات دسترسی پیدا نمود. بدین ترتیب شما می‌توانید به اطلاعات مهمی مانند نشتی در دستگاه، آپنه‌های مجاری تنفسی، AHI و روند تنفس مصنوعی بیمار دسترسی داشته و آن را تحت نظارت و کنترل قرار دهید.

مزایای استفاده از AVAPS در تهویه مکانیکی (تنفس) غیرتهاجمی

مانند هر مد تنفسی فشاری، در مد AVAPS  متغیری که به پارامترهای دیگر وابسته می‌باشد حجم جاری تنفسی است که ممکن است به صورت گسترده‌ای تغییر یابد. در بیماران دارای ناهماهنگی، تغییرات مداوم در کامپلیانس(ظرفیت) ریوی و یا تغییرات در مقاومت راه‌های هوایی که در اثر چرخش بدن بیماران به خصوص بیماران چاق رخ می‌دهد، این تغییرات حجم تنفسی بیشتر دیده می‌شود.

حال اینکه اگر تنظیمات PS (Pressure Support) ثابت باشد ، در این صورت قادر به جبران این تغییرات نیست و نتیجه ثابت نگه داشتن PS ،افت حجم جاری تنفسی بیمار می‌باشد.

در AVAPS امکان تعریف یک حجم جاری تنفسی به عنوان هدف نهایی به همراه محدوده تنظیمات PS وجود دارد تا با نوسان در این محدوده به آن حجم جاری تنفسی برسد. AVAPS از یک الگوریتم داخلی بهره می‌برد تا PS را تغییر داده و به حجم تنفسی مورد نظر دست یابد، اما این تغییرات کوچک بوده و در طی چند دقیقه رخ می دهد (عمدتا 1-2.5 cmH2O در هر دقیقه). به همین دلیل، بیماران با شرایط تنفسی حاد و سریع التغییر، برای استفاده از AVAPS مناسب نیستند، چرا که تغییر تنظیمات دستگاه سرعت کافی برای برآورده کردن نیازهای این گونه بیماران را ندارد.

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *